Skip to content

Pretendenci do tytułu Bloga Blogerów (part two).

08/02/2011

Wczoraj poznaliśmy dziesięć blogów spośród których szanowna kapituła konkursu wybierze Bloga Blogerów. A dzisiaj redakcja Pełnej Kultury odsieje ziarna od plew, czyli wskaże które z blogów mają szanse na otrzymanie tego tytułu, a które mogą o nim najwyżej pomarzyć.

O blogu Korwina wspominałem już w poprzedniej notce. Właściciel muchy w kropy, owszem jest mocny w gębie, ale o pisaniu bloga ma dość blade pojęcie. Doceniam jego 1127 głosów i mamy nadzieje, że to będzie w sam raz na otarcie łez po porażce..

Seawolf ogłosił na swoim blogów że zdobywając 916 głosów już czuje się zwycięzcą. No i dobrze, przynajmniej nie zmartwi się, że kapituła konkursu pominie jego blogasia kompletnym milczeniem. Nikt nie lubi bufonów z przerośniętym ego piszących koślawe notki. Nie sądzę by z kapitułą było inaczej.

Mirmiłowo to blog o kotach. Nie ukrywam że redakcja ma wyjątkową słabość nie tylko do kociaków ale i kotków. Dlatego pisze to z prawdziwą przykrością. Mirmiałowo nie otrzyma tytuły bloga blogerów. Blog owszem, jest naszpikowane słodkimi zdjątkami , owszem autorka włada duszę w notki, ale jeśli taki amator kociaków jak ja zaczął ziewać już przy trzecim wpisie, to nie myślę, żeby z jury był inaczej. Tak czy siak, redakcja serdecznie pozdrawia Miranię jej kotki i życzy dalszych sukcesów w blogowaniu, bo jak by nie było, to jednak sukces zakwalifikować się do finału.

Następny blog który może zapomnieć o tytule, to „Z piekarnika i nie tylko”. Nie ukrywam, że ten dopisek „nie tylko” wzbudził naszą nadzieje. Niestety okazało się że nie tylko z piekarnika” oznacza, że nie tylko z piekarnika, ale również z patelni garnka lub prodiża.. No cóż blogów kulinarnych są tysiące a ten nie wyróżnia się nie tylko niczym złym, ale również niczym dobrym. Tak więc redakcja pozdrawia naszą dzielną kucharkę i życzy wielu udanych wypieków.

Z kolei „Zapiski z Granitowego miasta” to blog który kapituła bez wątpienia weźmie pod uwagę. Z przykrością zauważyłem, że od ostatniego piątku przybyło mu jakieś 400 tys kliknięć. Co gorsza, nie znalazłem w nim nic do czego mógłbym się przyczepić. Ech, nic nie poprawia humoru tak jak kilka soczystych kopów w krocze tak poczytnego autora. No trzeba będzie z tym jakoś żyć. W końcu ludzi spotykają większe nieszczęścia.

A skoro mowa o nieszczęściach, to następnych dwóch pretendentów do tytułu Bloga Blogerów to blogi które znamy już z kategorii „Ja i moje życie”.

Pani Maruszeczko, już w trzeciej notce tłumaczy się dlaczego właśnie tym, a nie innym blogom przyznała nominacje, a skoro się tłumaczy to ma z czego. Oba z nich kapituła z pewnością będzie brać pod uwagę. W końcu między innymi zasiada w niej i pani Maruszeczko.

Tytuł bloga „Nasza Sakiewka” dobrze odzwierciedla tematykę którą się zajmuje. Nie wydaje mi się żeby blog adresowany do konkretnej i dość wąskiej grupy czytelników miął szansę w tej właśnie konkurencji. Jego również możemy śmiało odstawić na bok.

Następny pretendent to „Sekrety sprzedaży i Marketingu Sieciowego”. Jak wiadomo na blogu można pisać o wszystkim, więc czemu nie o tym. Raczej się zdziwię się jeśli kapituła zainteresuje się tym blogiem. Mimo, że autor w przeciwieństwie, do poprzednika nie ogranicza się tylko do wspomnianej w tytule dziedziny.

Na koniec ostatni z blogów. „Science in-action”. Autor określa się jako Radykalny głos pokolenia JP2. Nie ukrywam, że trochę mnie ta deklaracja wystraszyła. Na szczęście uczucie paniki minęło już po lekturze pierwszej notki. Nie wiem czy blog znajdzie uznanie kapituły ale gdybym ja miał jakikolwiek wpływ na jej decyzje, to z pewnością byłby mój kandydat.

Reklamy
33 Komentarze leave one →
 1. abrakadabra permalink
  08/02/2011 7:20 pm

  Nie wiesz czy ci się uda, no szkoda :). Ja zastanawiam się nad dwoma nietypowymi kategoriami- absurdalne i offowe i teen. Tak trudno obstawić kto wygra…

 2. Gofer73 permalink
  08/02/2011 10:10 pm

  I tu skucha – Pani Maruszeczko nie wybiera bloga blogerów. Ciekawam co też szanowne jury wybierze…..

 3. 08/02/2011 10:49 pm

  Tak masz rację, bloga blogerów nie będzie wybierać kapituła konkursu, lecz jury założone z 3 laureatek konkursu z poprzednich lat.

 4. na_sen permalink
  08/02/2011 11:07 pm

  „W wyniku głosowania SMS w III etapie Konkursu do oceny Jury Bloga Blogerów przeszło 10 najwyżej ocenianych blogów, spośród których Jury Bloga Blogerów wybierze zdobywcę tytułu Bloga Blogerów 2010.”
  A jednak kapituła nie wybiera bloga blogerów…. słońce;)

 5. 08/02/2011 11:15 pm

  Tak skarbie, bez wątpienia masz rację, a teraz weź coś na sen i idź spać.

 6. 08/02/2011 11:38 pm

  Blogowanie to takie przyjemne zajęcie… Dopóki nie ma jakiś durnowatych konkursów;)
  Szklanką mineralnego żywca z cytrynką wznoszę toast za opatrzność która mnie uchroniła…;)

 7. 08/02/2011 11:56 pm

  Z mojego punktu widzenia wygląda to trochę inaczej… bo o czym ja bym tu pisał, gdyby nie konkurs. :)

  A blogwanie jest przyjemne… szczególnie takie w ciszy i otoczeniu przyjaznych czytelników. Choć bywa, że wynika z niego wiele złego.

 8. 09/02/2011 12:35 am

  Taaa, szczególnie jak się jakiś troll poeta amator napatoczy i truje w dzień i w noc… Ale i tak lubię blogowanie, cokolwiek to znaczy dla kapituły. Dobranoc Kill

  Aaaa, zawsze możesz pisać o…

  ludziach bez serca, albo o między gatunkowych różnicach w zależności od postawy wobec świata, albo

  nie, o wędkowaniu lepiej nie.

  Po prostu coś innego :)

  Baci!

 9. malinkasexy permalink
  09/02/2011 10:07 am

  Nasz Kilmoru Fiszu, którego tak wszyscy naprędce, pospołu i w pojedynkę kochamy przecież, pierdolnął się zdrowo przydając kapitule konkursu uprawnień, jakich nie posiada. Kilmore Fiszu dał po raz kolejny dupy pisząc o czymś czego nie ma. Ale nadal kochamy Kilmoru Fiszu, bo jest naszym amatorskim profesjonałem grającym w ekstraklasie. Nie miał mu tylko kto przeczytać regulaminu rozgrywek i wytłumaczyć reguł gry. Oj niedobrzy jesteśmy, że tak mało dbamy o naszego pupila.

 10. 09/02/2011 10:34 am

  Daj sobie siana malinka. Cóż to za różnica dla ocenianych blogów.

  A poza tym to za chwilę uznam się za geniusza, bo skoro czepiasz się takich detali, to znaczy że nie masz żadnych innych krytycznych uwag, a odnoszę wrażenie, że strasznie chciałabyś je mieć.

 11. abrakadabra permalink
  09/02/2011 10:55 am

  A mi bardzo podoba się opis tych blogów, przynajmniej ktoś ujawnia swoje zdanie :)

 12. 09/02/2011 11:12 am

  Mainka@
  Autor blog otwartego dla wszystkich, który na dodatek startuje w maratonie musi się liczyć z różnymi opiniami. Towarzystwo wzajemnej adoracji nie zawsze ma rację…

 13. Kuba permalink
  09/02/2011 11:21 am

  Jakoś specjalnie ów konkurs mnie nie interesował, ale z ciekawości zajrzałem na wspomniany blog Seawolf. Lubię te klimaty, szczególnie w komentarzach pod ogłoszeniem wyników głosowania: spisek, „wiadomo kto głosy liczy”, „pewnie usunęli na jakiś czas blog z rankingu, żeby ich kolesie zagłosowali” itd….
  To ja już wolę blogi o autyzmie….

 14. 09/02/2011 11:36 am

  Nivejka: Towarzystwo wzajemnej adoracji przeważnie nie ma racji. Oczywiście nic w tym złego. Co szkodzi klepać się po pleckach i wzajemnie kadzić sobie w komentarzach. Wszyscy chcemy czuć się wspaniali i wyjątkowi.

  Ale skoro startujemy w konkursie w którym jak by nie było blogi ze sobą konkurują, to masz rację, ich autorzy powinni liczyć się z tym że mogą usłyszeć coś krytycznego pod swoim adresem.

  Szkoda tylko że czasami jest to to dla nich taki szok, że nie są w stanie przejść nad tym do porządku dziennego.

 15. 09/02/2011 11:38 am

  Kuba:

  To już chyba taka reguła, że zwolennicy tej konkretnej partii węszą spisek wszędzie i zawsze :)

 16. 09/02/2011 11:47 am

  Kil@
  Właśnie dlatego od czasu do czasu wrzucam coś na portale literackie. Nie to żebym masochistką była, o nie! Ale czasami porządny i celny cios dobrze robi na gwiazdorstwo;)

 17. 09/02/2011 12:05 pm

  Też tak uważam :)

 18. malinkasexy permalink
  09/02/2011 12:10 pm

  Kilmorszczaku mój Ty kochany, dla ocenianych blogów żadna różnica, ale Twoje potknięcia świadczą o Tobie i Twoim warsztacie, a ściślej jego braku; niechlujny jesteś, a bierzesz się za ocenianie innnych. Wstydź się, mój Ty Fiszku-kiszku:)

 19. abrakadabra permalink
  09/02/2011 12:33 pm

  A co wy macie do Fiszki kiszki? Pan pisze sobie o blogach, w ciekawy sposób. Przecież wolno mu. Ja myślę, że połowę tych komentarzy dają zdesperowani czytelnicy bloga, który został obrażony. Ja osobiście z miłą chęcią czekam na kolejny blogorokowy post w którym zostaną opisani kandydaci do nagrody głównej także w innych kategoriach…

 20. 09/02/2011 12:59 pm

  Regulamin przeczytałem, w jego skróconej wersji. Lektura blogów była dla mnie ważniejsza.

  Ciebie najbardziej boli że jak napisałaś, biorę się za ocenianie innych. Ty oceniasz mnie i jak sama widzisz słońce się z tego powodu nie zatrzymało. A czy jesteś niechlujna czy chlujna, czy jeszcze jakaś inna, nikogo nie obchodzi.

  I to samo ze mną.

 21. 09/02/2011 1:04 pm

  „Świadczą o Tobie i Twoim warsztacie” – weź ty się walnij w czoło malińska z seksem, tylko tego seksu z głowy nie ściągaj.

 22. malinkasexy permalink
  09/02/2011 1:34 pm

  Ktoś kto wybrzydza na innych, sam powinien być bez skazy. Albo zamknąć pyszczek. Nie może Kilmorek pisać, że ten blożek chujowaty, tamten ciulowaty, że niegramatyczny, nieortograficzny, a samemu sadzić kupska błędów rzeczowych. W ten sposób obniża swój niewątpliwy prestiż najlepszego krytyka w blogosferze. Piszę to bez uszczypliwości. Z czystej troski, powodowana potęgującym się uczuciem do Naszego Kochanego Kilmorka, cmoczekciumk!:)
  A Ty abrakadabro nie podrywaj mojego wybranka i nic mu nie każ. Sam wie, co ma pisać, bo to mądry chłopczyk. Czasmi tylko niesforny, ale ugładzimy go, już my go ugładzimy:)

 23. 09/02/2011 3:19 pm

  Piękno blogowania polega na tym, że pisać może każdy i co tylko chce

  Jeśli Ty nie zgadzasz się z czymś co tu przeczytałaś, to po prostu powiedz z czym.

  A jak sama nie wiesz o co ci chodzi, to spadaj i przestań nudzić.

 24. malinkasexy permalink
  09/02/2011 4:00 pm

  Kilmarszczaku, mój Ty, nie zgadzam się, żebyś popełniał błędy rzeczowe w rodzaju nieznajomości przyznawania nagród w konkursie na Bloga Roku 2010, a jednocześnie wypominał jurorom, że są do dupki, gdyż przeprowadzili holokauścik Twoich ulubionych blożków, kapewucik? Jeśli o czymś chcesz pisać, to musisz wiedzieć o czym piszesz, a nie pisać, bo Ci się wydaje, że tak jest. Nie przejmuj się jednak aż tak, popracujesz nad sobą i będzie dobrze, mój Ty Najsłodszy Krytyczku Blogosferki. I nie pisz do kobiety „spadaj”, bo to Cię eliminuje z grona dżentelmenów, Kilmosiu mój Ty. No! Wybaczam Ci, cmoczek :)

 25. 09/02/2011 4:47 pm

  Dziecko, nie jurorom a Pani Maruszeczko i nie, że jest do dupy, a tylko, że nie zgadzam się z jej wyborem, i nie dlatego, że nie wybrała blogu który ja uznałem za dobry, a dlatego że wybrała blogi które sa zwyczajnie złe. Tak więc jeśli pozwolisz w tym miejscu zacytuje ciebie:

  „Jeśli o czymś chcesz pisać, to musisz wiedzieć o czym piszesz, a nie pisać, bo Ci się wydaje, że tak jest.”

  Z tym, że to są oczywiście twoje słowa, bo według mnie, jak już wspomniałem w poprzednim komentarzu, każdy może pisać o wszystkim, o czym tylko chce.

 26. 09/02/2011 11:58 pm

  Dla mnie niektóre z konkursowych blogów pozostawiają wiele do życzenia także pod kątem graficzno-estetycznym. Nie sposób tu chyba znaleźć środek – każde jury będzie w jakimś stopniu stronnicze, biorąc udział we wszelakich rywalizacjach trzeba się z tym liczyć. To jak w sporcie – nie wystarczy być najlepszym, trzeba jeszcze zdobyć sympatię sędziów…

 27. 10/02/2011 10:21 am

  Nie rozumiem, dlaczego jeden z pretendentów do tytułu Bloga Roku (są to tak zwany pomyłki w przyrodzie) niejaki Katon Najmłodszy wpisuje się tu jako malinkasexy?

 28. 10/02/2011 10:23 am

  Czyżby słuszne były moje podejrzenia, że jego bezpardonowe ataki na homoseksualistów są de facto próbą ukrycia jego właściwej orientacji?
  Och, och… biedny Kacio, trzeba wyjść z szafy! :)
  Nikt Ci z tego powodu niczego złego nie zrobi, przynajmniej w tym miejscu.

 29. 10/02/2011 10:26 am

  A poza tym jak można komentować na jednym blogu pod różnymi nickami, wiedząc że WordPress zapisuje IP…:)

 30. 10/02/2011 10:59 am

  A ja Cie Kill bardzo lubie i cenie to co piszesz. Znow usmialam sie do lez czytajac Twoja notke ( w tym dobrym tego slowa znaczeniu)
  pozdrawiam cieplo

 31. 10/02/2011 12:13 pm

  Witaj Madau, miło Cię widzieć, i jeszcze milej rozśmieszać.

 32. 10/02/2011 1:09 pm

  Bo przepadam za Twoim stylem pisania. Bede do Ciebie zagladac :)

 33. Beem permalink
  14/02/2011 5:23 pm

  „Prorok, cy co?’ (cytat z dowcipu o góralu), z okazji ogłoszenia bloga blogerów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: